DYSTANSFUNCLASSICMEGA
MEGA GRAVEL
GIGA
GIGA GRAVEL
Row 1 col 1 contentRow 1 col 2 contentRow 1 col 3 contentRow 1 col 4 contentRow 1 col 5 content
STOPIEŃ TRUDNOŚCIRow 2 col 2 contentRow 2 col 3 contentRow 2 col 4 contentRow 2 col 5 content
Column 1 headingColumn 2 headingColumn 3 heading
Row 1 col 1 contentRow 1 col 2 contentRow 1 col 3 content
Row 2 col 1 contentRow 2 col 2 contentRow 2 col 3 content
DYSTANS FUN CLASSIC MEGA GIGA
GODZINA STARTU
RODZAJ STARTU
DŁUGOŚĆ
STOPIEŃ
Start i pierwszy kilometr Bike Maratonu Miękinia asfaltowy, następne 5km szerokimi drogami leśnymi z mokrym przejazdem pod wiaduktem kolejowym. Od 6km pierwsze zwężenia i wzniesienia z górującymi Szubienicznym Wzgórzem i Diabelską Górą (na którą wjeżdżamy dwukrotnie, jedynie FUN raz).
FUN po zjeździe z Diabelskiej Góry skręca w lewo, przejeżdzając przez nowe osiedle domków w Miękini i następnie utwardzonymi drogami
polnymi do mety.
CLASSIC/MEGA/GRAVEL MEGA/GIGA/GRAVEL GIGA po drugim zjeździe z Diabelskiej Góry ma na 18km regeneracyjny bufet, później mija betonownie, przecina ruchliwą drogę powiatową i wdrapuje się na 20km na szczyt Lisiej Góry. Do Mrozowa dojeżdżamy drogami leśnymi, na których w kilku odcinkach spotkamy
trochę piasku, szczególnie należy uważać na któtkim zjeździe (21,5km), na którym jest dość grząsko. Gdy już miniemy peryferie Mrozowa nie jedziemy jak zawsze prosto na płyty betonowe, a skręcamy w lewo i objeżdżamy Mrozowską Górkę, gdzie dojeżdżamy do drogi asfaltowej Miękinia-Mrozów i jej poboczem jedziemy do skrętu na Łąkoszyce. Po 800m dojeżdżamy do początku asfaltu gdzie znajduje się rozjazd!!
CLASSIC na rozjeździe skręca w lewo, do mety pozostaje tylko 2,5km. Droga w większości polna nie jest zbytnio utwardzona, a więc trochę wytelepie na nierównościach 😉 Należy pamiętać, że skrzyżowanie na obwodnicy Miękini (1km przed metą) pokonujemy ścieżką rowerową po przejściu dla pieszych/rowerów!
MEGA/GRAVEL MEGA/GIGA/GRAVEL GIGA na rozjeździe jedzie prosto (pętla poprowadzona w przeciwnym kierunku w porównaniu do lat ubiegłych). Pierwszy km za rozjazdem asfaltowy, dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem przejazdu w Białkowie zjeżdżamy na pobocze i po 50m skręcamy w prawo za sklepem w drogę gruntową, gdzie mamy drugi Bufet. Za Bufetem droga traci na jakości i pojawiają się liczne dziury z kałużami (po opadach deszczu może być trochę błota). Następnie drogą wzdłuż linii lasu przecinamy drogę asfaltową i po 34km trasy zaczynają się naturalne ścieżki singletrack i nimi jedziemy przez 5km. Pozostała część trasy do rozjazdu to naprzemiennie szerokie dukty leśne i wąskie leśne ścieżki. Na 45km kolejny regeneracyjny Bufet.
Rozjazd znajduje się w Łąkoszycach (na tym samym skrzyżowaniu co pierwszy rozjazd).
GIGA II RUNDA/GRAVEL GIGA II RUNDA skręca w prawo i pokonuje ponownie poprzednią pętlę.
DO METY dystans MEGA/GRAVEL MEGA i po drugim razie dystans GIGA/GRAVEL GIGA jedzie prosto – do końca pozostaje tyko 2,5km, w większości polną drogą. Należy pamiętać, że skrzyżowanie na obwodnicy Miękini (1km przed metą) pokonujemy ścieżką rowerową po przejściu dla pieszych/rowerów!
Podczas zawodów należy przestrzegać zasad ruchu drogowego i poruszać się zgodnie z obowiązującymi przepisami (jeździmy prawą stroną jezdni!!!)