Wybierz odpowiedni dystans dla Siebie !
i pamiętaj -najważniejsze to  DOBRZE SIĘ BAWIĆ
lub dobrze (się) dojechać! 😀

15-22 km

FUN BIKE MARATON : ten dystans jest dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z MTB i którzy zabawę na rowerze przedkładają nad ściganie w długim i trudnym maratonie.
Długość dystansu jest dostępna dla każdego, a trudność trasy zminimalizowana pod względem technicznym. Jednym słowem: krótki, bezpieczny i łatwy wyścig dla każdego w ramach profesjonalnej kolarskiej imprezy.

Taki dystans przygotowaliśmy z myślą o tych którzy przyjeżdżają na maraton :
– z rodziną
– jeszcze „nierozgrzani”
– jeszcze „rozleniwieni”…

A jeśli w trakcie sezonu poczujecie, że tych kilometrów jest już dla Was za mało, to kolejne dystanse czekają!

25-35km

CLASSIC BIKE MARATON:  jeśli masz już w nogach trochę kilometrów – zapraszamy na start tego dystansu. Taka odległość wciąż jeszcze jest do pokonania przez klasycznego rowerzystę MTB, ale jeśli ktoś zechce się pościgać, to ma już na to i czas, i okazję.  A jeśli ktoś chce sprawdzić swoje sprinterskie umiejętności i powalczyć o zwycięstwo, jadąc na 100 % – ten dystans również jest dla niego.

Na dystansie CLASSIC  sprawdzicie swoje przygotowanie do sezonu, ale możecie go też potraktować jak trening w celu osiągnięcia wyższego poziomu, lub  spokojną jazdę rowerową, podczas której czeka świetna zabawa i towarzystwo innych pasjonatów dwóch kółek.

45-60km

MEGA BIKE MARATON: to dystans, do którego trzeba się już solidnie przygotować – zwłaszcza jeśli ktoś chce startować cyklicznie. Dobra rozgrzewka, sprawny rower i systematyczny trening pozwolą Ci na bezpieczne przejechanie Mega Bike Maratonu. W zależności od konfiguracji trasy pokonanie tego dystansu zajmie Ci około 2 – 4 godzin. Podstawowe umiejętności techniczne, panowanie nad rowerem i trochę doświadczenia mogą Ci tylko pomóc.

Ilość kilometrów to jedno, ale suma przewyższeń to drugie. Przygotuj się na wiele technicznych zjazdów i podjazdów, na różne nawierzchnie i przeszkody, z którymi będziesz sobie musiał poradzić. Zaplanuj odżywianie i nawadnianie oraz dobrze rozłóż siły. Dystans MEGA naprawdę potrafi dać w kość, ale satysfakcję oraz porcję adrenaliny i sportowej radości masz gwarantowaną…