turn
Dystans FUN
+
E-BIKE FUN
CLASSIC
+
E-BIKE CLASSIC
MEGA
Godz. Startu 11.40 / 11.50 od 11.00 / 11.50 od 11.00
Rodzaj startu wspólny sektory sektory
Długość 21km 35km 58km
Przewyższenia 130m 220m 370m
Stopień trudności
Trudność techniczna
Bufety na trasie 1 2 3
Bufet Meta tak tak tak
Limit wjazdu 33km – 3h00min
(po limicie – zawodnik kierowany jest na  CLASSIC)
Zamknięcie trasy 16.30 16.30 16.30
Opis

Po zjeździe z Diabelskiej Góry regeneracyjny bufet.
Kilometr za bufetem FUN skręca w lewo w kierunku mety, do niej jedzie asfaltowymi oraz gruntowymi utwardzonymi drogami.
CLASSIC/MEGA mija betonownie, przecina ruchliwą drogę asfaltową i wdrapuje się na 23km na szczyt Lisiej Góry. Do Mrozowa dojeżdżamy drogami leśnymi, na których w kilku odcinkach spotkamy
trochę piasku, szczególnie należy uważać na krótkim zjeździe (24km), na którym jest dość grząsko. Na 30km drugi Bufet. Gdy już miniemy peryferie Mrozowa jedziemy płytami betonowymi, którymi dojeżdżamy do drogi asfaltowej Miękinia-Mrozów i jej lewym poboczem jedziemy do skrętu na Łąkoszyce. Po 800m dojeżdżamy do początku asfaltu gdzie znajduje się rozjazd!!
CLASSIC na rozjeździe skręca w lewo, do mety pozostaje tylko 2,5km. Droga w większości polna nie jest zbytnio utwardzona, a więc trochę wytelepie na nierównościach 😉 Należy pamiętać, że skrzyżowanie na obwodnicy Miękini (1km przed metą) pokonujemy ścieżką rowerową po przejściu dla pieszych/rowerzystów!
MEGA na rozjeździe jedzie w prawo. Pierwszy km za rozjazdem może być trochę błotnisty, ale potem jedziemy naprzemiennie naturalnymi ścieżkami leśnymi oraz utwardzonymi duktami. Na 46km trzeci Bufet oraz chwilę za nim czeka nas 5km naturalnych ścieżek singletrack (m.in. Stara Cegielnia) . W Białkowie nie wyjeżdżamy na główny asfalt, a jedziemy jego lewym poboczem. Następnie asfaltem jedziemy w kierunku Łąkoszyc, dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie wcześniej był rozjazd. Skręcamy w prawo w kierunku mety, do końca pozostaje tyko 2,5km, w większości polną drogą. Należy pamiętać, że skrzyżowanie na obwodnicy Miękini (1km przed metą) pokonujemy ścieżką rowerową po przejściu dla pieszych/rowerzystów!

Podczas zawodów należy przestrzegać zasad ruchu drogowego i poruszać się zgodnie z obowiązującymi przepisami (jeździmy prawą stroną jezdni!!!)