KLASYFIKACJA GENERALNA 2020- informacja Organizatora.

MIĘKINIA – ODWOŁANA :(
14 października 2020
NIEWYKORZYSTANE OPŁATY STARTOWE 2020.
20 października 2020
MIĘKINIA – ODWOŁANA :(
14 października 2020
NIEWYKORZYSTANE OPŁATY STARTOWE 2020.
20 października 2020

To był bardzo trudny sezon – i dla Was i dla nas.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie świętowanie dwudziestolecia Bike Maratonu.

Było w tym roku bardzo dużo stresu, nerwów i niepewności. Stan epidemii i reżim sanitarny w jakim odbywały się tegoroczne wyścigi, wymagał wielu kompromisów, narzucał wiele dodatkowych wymogów i obostrzeń, a przede wszystkim uniemożliwiał nam “robienie” Bike Maratonu tak jakbyśmy chcieli.

Odwołanie finałowej edycji w Miękini wpisuje się w mijający sezon właśnie w taki sposób – jest przykrym, choć rozsądnym i zrozumiałym rozwiązaniem.

Brak ostatniej, finałowej edycji wymusza na nas działanie. Zdajemy sobie sprawę, że każda podjęta przez nas decyzja jednych ucieszy, a drugich zawiedzie. Ktoś poczuje się usatysfakcjonowany, a ktoś inny skrzywdzony. To kolejny moment tego sezonu, kiedy nie ma łatwych rozwiązań.

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że utrzymujemy 6 najlepszych startów liczonych do “generalki”. Obniżamy natomiast próg startów zaliczanych do klasyfikacji generalnej z 4 do 3 (jesteś w “generalce” jeśli masz minimum 3 starty).

Nagrody i puchary, które zdobyliście w klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 wręczymy Wam na uroczystej dekoracji podczas wiosennej inauguracji Bike Maratonu 2021, którą niezmiennie planujemy w Miękini.

Maciej Grabek – Dyrektor Imprezy.