Złotoryja – otwiera sezon

Co z Generalką ?
30 kwietnia 2021
UTRUDNIENIA W RUCHU 15.05.2021
12 maja 2021
Co z Generalką ?
30 kwietnia 2021
UTRUDNIENIA W RUCHU 15.05.2021
12 maja 2021

Złotoryja otwiera Bike Maraton 2021.
Puchar Polski w maratonach MTB

Co tu dużo mówić – 15 maja startujemy! Kwiecień zostawiamy już nieodwołalnie w odmętach covidowej mgły i skupiamy się na tym co czeka nas w maju. Nie zapominamy o Miękini, która doczeka się wreszcie Bike Maratonu – tym razem w sierpniu, a zawody UCI Marathon Series odbędą się w Jeleniej Górze we wrześniu. Miejmy nadzieję, że to już koniec zmian i że niebawem będziemy mogli to również powiedzieć o większości sanitarnych ograniczeń.

Tak nam się tegoroczny sezon ułożył, że inauguracja wypada w Złotoryi, która dołączyła do naszego peletonu rok temu i była na pewno strzałem w dziesiątkę. W tym roku ściganie w Złotoryi znów będzie wyjątkowe, a powodów ku temu jest wiele – selektywna, malownicza trasa, długo i nerwowo wyczekiwany początek cyklu oraz długie i konsekwentne trwanie w blokach startowych w oczekiwaniu na jakiekolwiek zawody. Coraz więcej wyścigów kolarskich już rusza – rusza też Bike Maraton. W ramach BM w Złotoryi mamy też w sobotę jedną z rund tegorocznego Pucharu Polski XCM PZKOl.

Sobotnie zawody odbędą się we wciąż akyualnym reżimie sanitarnym. Nie zapominamy o obowiązującym stanie epidemii. Tam gdzie jest to możliwe i konieczne organizatorzy zadbają o dezynfekcję, o dystans między zawodnikami, o podział na małe grupy startowe, o niezbędne ograniczenia dla kibiców, o wydzielenie strefy biura zawodów, dekoracji itd. Start i meta również będą od siebie oddalone i oddzielone.

Start dystansu GIGA (77 km) o godzinie 10:00.  MEGA (49 km) i CLASSIC (30 km) ruszać będą w sektorach od godziny 11:00, a FUN (17 km) wystartuje o 11:50.

Ważne zmiany zachodzą w tym roku w godzinach i kolejności dekoracji.

Ok. godz. 14:00 na scenie zaplanowana jest dekoracja najlepszych zawodniczek i zawodników na dystansie FUN. Oni pojawią się na mecie najszybciej.

Zaraz potem  (14:30 !!!) odbędzie się dekoracja zwycięzców kategorii PRO BM oraz elity kobiet i mężczyzn w Pucharze Polski na dystansie GIGA. Na podium organizatorzy zapraszają TOP 3 wśród kobiet i mężczyzn. Nagrody dla kolejnych miejsc w klasyfikacji PRO i PP przewidziane regulaminami  czekają w biurze zawodów. Dekoracja pozostałych kategorii dystansu GIGA – tradycyjnie – dopiero pod koniec imprezy.

Ok. 15:00 dekoracja dystansu CLASSIC i klasyfikacja drużynowa młodzieżowa

Ok. 15:30 dekoracja dystansu MEGA (+ Puchar Polski w kategorii Junior)

Ok. 16:00 dystans GIGA – kategorie wiekowe, klasyfikacja drużynowa i pozostałe kategorie Pucharu Polski na tym dystansie.

Zapisy na pierwszą edycję Bike Maratonu 2021 trwają do czwartkowego wieczora