Polanica-Zdrój. Nowa trasa!

ZŁOTORYJA-USTAWIENIE NA STARCIE
13 maja 2021
POLANICA-ZDRÓJ. USTAWIENIE NA STARCIE
25 maja 2021
ZŁOTORYJA-USTAWIENIE NA STARCIE
13 maja 2021
POLANICA-ZDRÓJ. USTAWIENIE NA STARCIE
25 maja 2021

Bike Maraton Polanica – Zdrój. Nowa trasa, nowe wyzwania.

29 maja Bike Maraton wystartuje z Polanicy – Zdroju dwudziesty raz. Przez te wszystkie lata zmienił się i Bike Maraton, i Polanica, zmieniała się trasa, zmieniały pory roku i daty tutejszych maratonów oraz miejsca startu. W tym roku startujemy oczywiście z ul. Parkowej między Parkiem Zdrojowym a Parkiem Szachowym (i trudno sobie wyobrazić lepsze i bardziej reprezentacyjne miejsce!), ale pojedziemy trochę inaczej niż dotychczas. Od razu skierujemy się w stronę Piekielnej Góry, a potem zjeżdżamy do Szczytnej. Zajrzymy w miejsca dobrze znane, odwiedzimy nowe i odkryjemy raz jeszcze stare ścieżki.

Polanicki Bike Maraton będzie też XIV Memoriałem Artura Filipiaka „Fisha” i drugą edycją cyklu w tym sezonie.

Dystans GIGA wystartuje o 10:00, MEGA/CLASSIC (sektory!) od 11:00, a FUN o 11:45.

FUN ma 17 km i w Szczytnej zacznie już wracać do mety w Polanicy – Zdroju – zjazd szybkim szutrem zamieni się w bardziej techniczny, wąski odcinek, a potem już łagodnie do mety.

CLASSIC (31 km) ma już prawie 800 m w pionie i poprzeczkę stawia odpowiednio wyżej.

MEGA (50 km) oferuje ponad  1000 metrów przewyższeń i dużo grzbietowej jazdy, bez gwałtownych zjazdów i podjazdów, choć oczywiście na zjazdach w kierunku Polanicy trzeba będzie zachować czujność i mocno trzymać kierownicę.

GIGA ma prawie 80 km, ponad 1500 m w pionie i średnio dwa razy więcej wyzwań i trudności niż  dystans MEGA. Będzie to na pewno prawdziwy maraton, a pogoda i warunki na trasie mogą dołożyć swoją porcję przeszkód i trudności.

Po 44 km mamy rozjazd i wjazd na drugą rundę dystansu GIGA. Limit czasu do wjazdu: 3h 30.

Zapisy na BM w tym roku włączane są bezpośrednio przed daną edycją cyklu, a niższe opłaty startowe i rejestracja online obowiązują do każdego czwartku poprzedzającego wyścig. Potem opłaty i zgłoszenia na miejscu też są możliwe – również w dniu zawodów, ale „wpisowe” jest droższe. Zawsze wszystkie formalności warto załatwić przez tym terminem!

Biuro zawodów w Parku Zdrojowym czynne będzie w piątek w godzinach 17:00 – 20:00, a w sobotę ruszy od 8:00.

Kolejna edycja Bike Maratonu dopiero 3 lipca w Szklarskiej Porębie, więc przed nami cały miesiąc przerwy. Warto więc odpowiednio naładować kolarskie baterie w najbliższy weekend w Polanicy – Zdroju.

Wracamy też do idei sportowych i aktywnych weekendów: w niedzielę 30 maja startuje VI Półmaraton Polanica – Zdrój i VI Dziesiątka Staropolanki. Będzie to inauguracja Pucharu Sudetów w biegach górskich Super Bieg 2021.