Elżbieta Zakrzewska

Burmistrz Miasta Kowary


16 sierpnia Kowary staną się sportową stolicą Wschodnich Karkonoszy. Kowary to pięknie położony zakątek Polski, ukryty między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi na wysokości 420-1266 m n.p.m.. Już dziś zapraszam Państwa na Bike Maraton – Kowary, na którym kolarze znajdą trasy dostosowane poziomem trudności do swoich umiejętności.
Kowary to niezwykle urokliwy zakątek z wieloma turystycznymi atrakcjami. Nad miastem wznoszą się malownicze góry: Wołowa, Rudnik i Skalnik.

czytaj więcej …

Miasto Kowary położone jest pomiędzy dwoma unikalnymi przyrodniczo obszarami chronionymi: Karkonoskim Parkiem Narodowym i Rudawskim Parkiem Krajobrazowym. Tereny tych Parków szczególnie nadają się do rodzinnych pieszych wycieczek, zarówno latem jak i zimą. Znajdują się tu tajemnicze zakątki i szlaki, które zadowolą niejednego ambitnego wędrowca. Panują tu doskonałe warunki do biegów górskich, uprawiania sportów rowerowych, narciarstwa skiturowego oraz sportów lotniarskich. Loty na paralotniach wpisały się już w kowarski krajobraz. Gęsta sieć szlaków rowerowych oraz wyznaczane szlaki konne cieszą się popularnością. W zaledwie kilka godzin można zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę (1603 m n.p.m.). oraz Rudaw Janowickich – Skalnik (945 m n.p.m). Ze względu na wyjątkowy mikroklimat oraz działające podziemne inhalatorium radonowe Kowary są miejscem przyjaznym dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych i układu krążenia.  Poza piękną przyrodą znajdziecie u nas liczne pamiątki po dawnym Schmiedebergu, które do dziś cieszą oko ambitnych wędrowców.

Serdecznie zapraszamy do Kowar – do miasta nieoczywistego, miasta dla ambitnych!

VÍTEJTE , WELCOME , WILLKOMMEN

vítejtewelcomewillkommen