I co dalej ? rozważania Organizatora…

Rusza rezerwacja i sprzedaż numerów startowych.
18 marca 2021
Bike Maraton Miękinia- nowy termin
31 marca 2021
Rusza rezerwacja i sprzedaż numerów startowych.
18 marca 2021
Bike Maraton Miękinia- nowy termin
31 marca 2021

Co dalej?

W myśl obowiązujących dziś przepisów, legalna rywalizacja sportowa dostępna jest tylko w imprezach organizowanych przez krajowe związki sportowe dla zawodników zrzeszonych w tych związkach i posiadających licencje zawodnicze. Jedyną więc dostępną szansą dla kolarza – amatora jest wykupienie licencji, która umożliwi mu start w wybranych zawodach.  Posiadanie jednej z licencji PZKOL-u niesie ze sobą oczywiście wiele korzyści, ale nakłada też na zawodnika pewne obowiązki i wymogi. Nie każdy chce lub może taką licencję wykupić i nie każdy wychodzi z założenia, że będzie jej potrzebował. Jednocześnie  PZKOL informuje, że nie jest w stanie obecnie wystawiać licencji ze względu na utratę danych i pożar serwerów.

W związku z obecną sytuacją od wielu tygodni piszemy, dzwonimy, rozmawiamy i konsultujemy się w sprawie usprawnienia wydawania licencji kolarskich w tym roku. System, który mamy obecnie, wymaga, naszym zdaniem, ulepszenia i dostosowania go do otaczających nas realiów – również po pandemii. Podsuwamy konkretne i gotowe rozwiązania – zmiany w wyrabianiu licencji, możliwość przyznawania licencji jednodniowych, weekendowych, miesięcznych itd. Widzimy możliwość doliczania kosztu jednorazowej licencji do opłaty startowej i możemy wziąć na siebie ciężar ich wystawiania, weryfikowania i rozliczania się z Polskim Związkiem Kolarskim. Dodatkowe stanowisko w biurze zawodów dla delegata związku, który mógłby się zajmować wyrabianiem i weryfikowaniem licencji również nie jest dla nas problemem.  Wysyłaliśmy oficjalne pisma i rozmawialiśmy z wieloma przychylnymi osobami w PZKOL – u, nasze pomysły i propozycje spotykały się z życzliwością i zrozumieniem, mamy też obietnice, że będą w naszej krajowej federacji podejmowane próby zmiany obecnej rzeczywistości. Jednak, jak często w podobnych sytuacjach, nie ma szans na szybką zmianę aktualnych regulacji i dostosowania ich do szybko zmieniającej się rzeczywistości. Nie ma oczywiście również gwarancji, że cokolwiek zmieni się w przyszłości i mamy świadomość, że dla związku nie jest to, niestety, jeden z najbardziej palących problemów.

 

Długo się zastanawialiśmy nad startem tegorocznego sezonu, bo – jak widać – pandemia wciąż stawia kolejne wyzwania przed nami wszystkimi i ponownie nie ma tu idealnych rozwiązań.

Uznaliśmy, że nie możemy wymagać od uczestników Bike Maratonu aby wyrabiali licencje kolarskie, dające złudne poczucie pewności startu w zawodach i nie mogąc Wam jednocześnie zagwarantować, że nasze zawody się odbędą i że owe licencje będą rzeczywiście przydatne i potrzebne. Zbyt dużo rzeczy nie zależy ani od Was, ani od nas. Nie wiemy jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała za tydzień, dwa, trzy i za miesiąc. Wszystko wskazuje na to, że najgorsze wciąż przed nami.

Bike Maraton to odważna idea i nasz wspólny pomysł na imprezę sportową otwartą dla wszystkich. I dla zawodowców, i dla amatorów. Dla tych, którzy walczą o medale Mistrzostw Polski, i dla tych, którzy całą rodziną chcą rekreacyjnie przejechać najkrótszy dystans.

Oferta Bike Maratonu musi być pełna i dostępna dla wszystkich chętnych i zainteresowanych. Dlatego też swoboda i możliwość wyboru są tu kluczowe i najważniejsze.

Zgodnie z naszymi deklaracjami – uruchomimy zapisy tylko wtedy, jeśli będziemy mieć pewność, że Bike Maraton się odbędzie i będziemy w stanie przygotować ten wyścig w formule dostępnej dla wszystkich.

Dziś nie wiemy czy BM w Miękini odbędzie się w kwietniu. Czekamy na uwolnienie imprez sportowych od narzuconych rygorów i obostrzeń związanych ze sportem zawodowym, ale najpierw wszyscy musimy poczekać przynajmniej do 9 kwietnia.

Przeczekaliśmy pierwszą i drugą falę, więc trzecią też przeczekamy. Sezon jest długi, a my chcemy Bike Maratonu DLA WSZYSTKICH – bez żadnych wyłączeń. I takie wyścigi – nawet w ostrym sanitarnym reżimie – możemy robić.

Pamiętajcie – przewidzieliśmy w tym roku rezerwowy termin Bike Maratonu w Miękini. To 28 sierpnia.

Ostateczną decyzję ogłosimy po Świętach Wielkanocnych.

Pozdrawiamy – ORG.

Bądźcie Zdrowi !