Bike Maraton Sobótka. Rozgrzewka przed finałem

SOBÓTKA- ZAPOBIEGAJ ROZPRZESTRZENIANIU COVID-19.
6 października 2020
MIĘKINIA – ODWOŁANA :(
14 października 2020
SOBÓTKA- ZAPOBIEGAJ ROZPRZESTRZENIANIU COVID-19.
6 października 2020
MIĘKINIA – ODWOŁANA :(
14 października 2020

Tym razem ślężański Bike Maraton wyruszy ze stadionu miejskiego w Sobótce.

Tam będzie też meta, miasteczko wyścigu i biuro zawodów. Przedostatnia edycja Bike Maratonu 2020 odbędzie się 10 października, a dystans GIGA wystartuje o godz. 10:00.

Wszyscy doskonale pamiętamy, że Bike Maraton w Sobótce miał być finałem cyklu, ale w tym roku nic nie jest takie jak zazwyczaj i nic nie jest tak jak sobie zaplanowano. Miękinia, która tradycyjnie miała gościć huczne rozpoczęcie sezonu musiała się poddać, jak my wszyscy, wiosennej kwarantannie i organizatorzy cyklu postanowili z inauguracji uczynić zakończenie. Wielki finał Bike Maratonu w Miękini odbędzie się więc 17 października. Tydzień wcześniej – ściganie w Sobótce.

Bike Maraton definitywnie wyjeżdża już z gór, ale w tym zwariowanym sezonie górskiego ścigania było naprawdę sporo. Sobótka ze swoją trasą w Masywie Ślęży powinna być miłym pożegnaniem z górami, bo potem wszyscy już będziemy myślami w Miękini.

Będzie trochę jazdy góra – dół

Dystans GIGA (72 km) poprowadzony będzie na dwóch rundach i bardzo dokładnie objedzie i spenetruje cały masyw Ślęży. Ostro najeżony profil tego wyścigu pokazuje przewyższenie sięgające 2400 m.

MEGA to też kawał wyścigu – 50 km i prawie 1600 m w pionie.

Będzie trochę jazdy góra – dół także na dystansie CLASSIC 28 km i 850 m przewyższeń), a dystans FUN (19 km, 580 m) do bufetu na 10 km będzie miał trudniej, a potem już całkiem łatwo i przyjemnie.