Krzysztof Wiśniewski

Starosta Karkonoski


Bardzo się cieszę, że Powiat Karkonoski może być miejscem emocji, wysiłku i sportowej frajdy jaką niesie ze sobą Bike Maraton. Wszystkim uczestnikom rywalizacji życzę, by góry i pogoda były dla nich łaskawe, ale gorąco wierzę, że nawet w mniej sprzyjających okolicznościach nikomu nie zabraknie woli walki. Te góry dają szansę by odkrywać siebie na nowo.
Dlatego drogi Turysto, pamiętaj! Karkonosze – dodaj do ulubionych!

czytaj więcej …

Pasmo Karkonoszy jest magnesem przyciągającym najsilniej do powiatu karkonoskiego. To jednak nie jedyne góry na naszym terenie – Góry Izerskie, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie oraz Kotlina Jeleniogórska stanowią o różnorodności i pięknie tych terenów. Każde z pasm ma swój własnych charakter, a przez to i swoich wielbicieli. To oni wędrując zanurzają się w majestatycznym pięknie natury, chwytają mgliste kadry poranków w dolinach i spektakularne zachody słońca ze szczytów. A ci, którzy cenią historię, dziedzictwo i kulturę odwiedzają muzea, stoją wpatrzeni w detale architektoniczne górskich willi lub odhaczają kolejny pałace i zamki ze swojej listy miejsc, które koniecznie chcieli zobaczyć. Różnorodność sposobów na spędzenie czasu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a każda pora roku niesie nowe propozycje. Jeśli jesteś tu pierwszy raz odkrywaj, eksploruj i poszukaj własnej ścieżki. A Karkonosze – dodaj do ulubionych!

PUCHAR STAROSTY KARKONOSKIEGO - BIKE MARATON
Szklarska Poręba

Już w ten weekend w Szklarskiej Porębie podczas Bike Maraton Szklarska Poręba specjalna klasyfikacja Mieszkańców Powiatu Karkonoskiego

  • prowadzona będzie na  dystansie CLASSIC
  • nagrodzone zostaną 3 najlepsze mieszkanki i 3 najlepszych mieszkańców powiatu karkonoskiego.

Najdłuższy dystans GIGA będzie również jedną z eliminacji Pucharu Polski w Maratonach MTB Polskiego Związku Kolarskiego dla zawodników posiadających licencję zawodniczą.