OBÓZ NARCIARSKI
05-10.03.2023 (ndz.-pt.)

5 NOCLEGÓW - W SPORT HOTEL BORNIT

Zapewniamy:

- noclegi w pokojach dwuosobowych  w hotelu o standardzie 4* + trzy posiłki dziennie

- transport na trasy narciarskie, własne centrum szkoleniowe Grabek Sport Jakuszyce

- sprzęt narciarski marki Rossignol (buty, kije, narty) dobrany do wagi, wzrostu i umiejętności uczestników (sprzęt jest na bieżąco serwisowany, nowy, z możliwością testowania różnych modeli nart)

- podział na małe grupy szkoleniowe, konsultacje indywidualne

- płynne wprowadzenie w narciarski trening biegowy

- naukę od podstaw i doskonalenie biegania stylem klasycznym

- konsultację i spotkanie  z dietetykiem sportowym i fizjoterapeutą

PLAN DZIEŃ PO DNIU

  1. Niedziela – przyjazd uczestników i spotkanie organizacyjne, na którym dowiesz się jaki mamy plan obozu, na jakich nartach będziemy biegać, jakie są warunki śniegowe, jak się przygotować na jutrzejszy trening itd. Będzie też czas na pytania i na rozwianie wątpliwości „czy na pewno dam radę” ;-)
  2. Poniedziałek  –  po śniadaniu wyjazd na narty, wizyta w siedzibie Grabek Sport Jakuszyce, dobór sprzętu i trochę teorii – wprowadzenie, informacja o budowie nart i ich przeznaczeniu, wyjaśnienie kryteriów doboru sprzętu. Potem czekają nas 4 godziny na nartach –  będą absolutne podstawy, ćwiczenia wprowadzające, ćwiczenia bez nart i podstawy stylu klasycznego. Postaramy się aby najpierw spędzić na śniegu 2 godziny, potem zrobimy godzinę przerwy na kawę i odpoczynek i wrócimy na trasy na kolejne 2 godziny. Jeśli uznasz, że na razie narciarskich wrażeń wystarczy, możesz odpocząć w przytulnej restauracji w budynku DCS. Po powrocie do hotelu obiad i wieczorna porcja teorii – już w oparciu o świeże narciarskie doświadczenia. Kolacja.
  3. Wtorek – śniadanie i wyjazd na narty. Powtarzamy układ 2 godziny nart, przerwa i kolejne 2 godziny. Obiad  i czas na relaks. Tego dnia przyda się basen, sauna, masaż. Kolacja
  4. Środa – tego dnia wydłużymy już jednorazowy czas przebywania na nartach. Zarówno kondycja jak i umiejętności pozwolą nam  na odbycie solidnej narciarskiej wycieczki. Każdy sportowiec wie, że odpoczynek jest także ważną jednostką treningową, więc po obiedzie czas na relaks. Wieczorem kolacja i spotkanie z fizjoterapeutą i dietetykiem sportowym.
  5. Czwartek – po śniadaniu czas na narty (tym razem mamy w planie ok. 3 godzin zajęć) i wracamy do hotelu. Obiad i odpoczynek, a wieczorem kolejne wyjście na narty – z czołówkami. W ciemności też można biegać na nartach i ma to swój niepowtarzalny urok! Powrót do hotelu na kolację.
  6. Piątek – śniadanie, wymeldowanie i znów lądujemy na nartach. Niepewność z pierwszych godzin obozu zamieni się w radość, którą dają biegówki. Ostatnie 4 wspólne godziny na nartach.

UWAGA

  • plan obozu może się zmienieć, w zależności od warunków pogodowych i śniegowych oraz samopoczucia i kondycji uczestników
  • jest możliwość wykupienia pokoju jednoosobowego (wg cennika hotelu, po wcześniejszym ustaleniu – jeśli hotel dysponuje wolnymi miejscami)
  • z założenia jest to obóz dla osób początkujących. Zajęcia mają na celu opanowanie podstaw narciarstwa biegowego i naukę podstaw stylu klasycznego. Osoby mające doświadczenie na biegówkach będą miały okazję na poprawę techniki i efektywny trening.
  • Dla osób chcących szkolić się w technice dowolnej musi stworzyć się grupa min. 4 osób lub zaproponujemy lekcje indywidualne w trakcie trwania obozu (dodatkowo płatne, wg cennika stawek instruktorskich)

Zgłoszenia, rezerwacje, wpłaty - Hotel Bornit

GRABEK SPORT JAKUSZYCE

OBÓZ NARCIARSKI 2023
wizyta w siedzibie Grabek Sport Jakuszyce, dobór sprzętu i trochę teorii – wprowadzenie, informacja o budowie nart i ich przeznaczeniu, wyjaśnienie kryteriów doboru sprzętu

W ZALEŻNOŚCI OD UMIEJĘTNOŚCI

OBÓZ NARCIARSKI 2023
podział na małe grupy szkoleniowe, konsultacje indywidualne. Instruktorzy z certyfikatem PZN

BAZA NARCIARSKA W NOWOCZESNYM OŚRODKU

OBÓZ NARCIARSKI 2023
nasza siedziba mieści się w obiekcie spełniającym wymogi światowych federacji wraz z całym zapleczem niezbędnym do profesjonalnego treningu

INTERFERIE Sport Hotel Bornit

OBÓZ NARCIARSKI 2023
Jest hotelem w Szklarskiej Porębie, który często wybierają sportowcy i osoby regularnie uprawiające sport. najwyżej położony hotel 4* w Karkonoszach