Warto pamiętać, że początki Bike Maratonu sięgają roku 2001

kiedy to w Piechowicach – Górzyńcu, odbyła się pierwsza historyczna edycja tej imprezy. To czasy dla polskiego MTB prehistoryczne, ale to właśnie tam i wtedy wszystko się zaczęło.

Od początku idea Bike Maratonu była prosta, czytelna i obowiązuje do dziś – ma być to impreza dla wszystkich.

Przez lata zachęcaliśmy do startu wszystkich, również takich, którzy wsiedli na rower na dzień przed startem żeby po prostu się na nim przejechać.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas przejażdżki wykonywanej „ot tak sobie”, pokonuje się zwykle na rowerze dystans około 20 km. W Bike Maratonie jeden z trzech dystansów, wśród których możesz wybierać, to zawsze około 20 km. A to dopiero jeden dystans – ten najkrótszy. Do dyspozycji masz jeszcze trzy.

[cq_vc_zoomimage displaystyle=”magnify” magnifyimage=”11149″ bordercolor=”#ffffff”]

TO IMPREZA DLA KAŻDEGO
NIEZALEŻNIE OD WIEKU I OSIĄGNIEĆ

NIEPOWTARZALNE WYDARZENIE

połączenie imprezy kolarskiej na najwyższym europejskim poziomie z rodzinnym piknikiem, na którym spotkasz znajomych i rywali z kolarskich tras, przyjaciół i starych kumpli

czysta, sportowa, kolarska rywalizacja i rowerowa rodzinna przygoda w bezpiecznych warunkach – z serwisem, mechanikami, opieką medyczną i punktami żywieniowymi,

impreza dla ludzi, którzy oprócz wyniku sportowego cenią sobie również możliwość spotkania z innymi, dzielącymi te same zainteresowania pasjonatami

ŚWIETNA ZABAWA I SPORTOWA RADOŚĆ

Możesz startować solo, w swojej kategorii wiekowej, możesz startować w teamie lub po prostu reprezentować swoją rodzinę, dla której stworzyliśmy klasyfikację rodzinną. Dla przyjaciół, którzy lubią się aktywnie bawić, stworzyliśmy kilka wariantów klasyfikacji drużynowej.

Impreza dla wielu miłośników kolarstwa, traktujących start w zawodach jako formę aktywnego i zdrowego wypoczynku.

WYJATKOWA ATMOSFERA

świetna zabawa i sportowa radość, którą tworzą uczestnicy i organizatorzy

Najważniejszy dla nas  jest Uczestnik, jego sukcesem jest ukończenie maratonu, a naszym sukcesem jest Wasza satysfakcja!
DOBRA ZABAWA , po prostu przyjedź, spróbuj i przekonaj się sam !