Bielawa jest urokliwym ponad trzydziestotysięcznym miastem ,

położonym u podnóża najstarszych gór Europy – Gór Sowich, jednym z najbardziej uroczych zakątków województwa dolnośląskiego. Takie usytuowanie sprawia, że miasto posiada walory, które idealnie nadają się do uprawiania turystyki i kolarstwa górskiego, zarówno na poziomie amatorskim jak i wyczynowym.

Urozmaicone i przepiękne szlaki turystyczne i rowerowe przebiegające przez tereny Parku Krajobrazowego Gór Sowich, niezapomniane widoki i panoramy górskich krajobrazów na zawsze zapadają w pamięci tych, którzy choć raz przemierzali nasze szlaki.

Każdy turysta znajdzie coś dla siebie, dla swoich możliwości, umiejętności i kondycji.

czytaj więcej …

Turystyce rowerowej sprzyja przebiegający przez Bielawę „Bursztynowy Szlak” – Eurovel 9 trasa łącząca Bałtyk z Morzem Adriatyckim, wchodząca w skład europejskiej sieci szlaków rowerowych.

Niewątpliwą atrakcją Bielawy są położone niemal w centrum miasta Góra Parkowa (455m.n.p.m) z wieżą widokową oraz Łysa Góra ( 365m.n.p.m.)

To właśnie tutaj odbywają się liczne zawody MTB Cross Country zarówno dla amatorów jak i dla zawodników z licencjami. Swoje umiejętności prezentowały m.in. Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, oraz wschodząca gwiazda MTB Ola Podgórska z Bielawy.

Wśród innych atrakcji Bielawy należy wymienić teren rekreacyjny OW Sudety ze zbiornikiem wodnym, jeden z najlepszych w Polsce Skate park- gdzie rozgrywane są prestiżowe zawody Lines of Bielawa, Pływalnia Miejska Aquarius ze studiem odnowy biologicznej i siłownią – miejsce relaksu dla całej rodziny a także liczącą 101 m wieżę widokową kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny- gdzie w lipcu organizowany jest jedyny w Europie Bieg po schodach wachlarzowych.

Zmęczonych turystów na nocleg zapraszają właściciele hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych zlokalizowanych na terenie miasta.

Wszystkie atrakcje Bielawy stwarzają możliwość rodzinnego aktywnego wypoczynku przez cały rok.