Znów ścigamy się na Chełmcu! Bike Maraton Wałbrzych.

Otwarte Mistrzostwa Miasta. Bike Maraton Wałbrzych.
3 września 2018
Dwie największe międzynarodowe imprezy MTB w Polsce. Jelenia Góra 22-23.09.2018.
17 września 2018

Trasy ubiegłorocznych Mistrzostw Polski XCM nie mogło zabraknąć w kalendarzu Bike Maratonu 2018. Jak co roku – jest kilka zmian i kilka modyfikacji, ale szkielet wałbrzyskiej trasy jest niezmienny: masyw Chełmca i masyw Trójgarbu. Te dwie góry kryją w sobie niesamowity potencjał i niezliczoną ilość dróg, ścieżek i ścieżynek, od lat eksplorowanych na potrzeby wałbrzyskich wyścigów. I nie bez powodu Bike Maraton bywał w Wałbrzychu już kilkanaście lat temu, a od kilku lat znów pojawia się tam cyklicznie. Są miejsca gdzie góry są wyższe, a odległości większe, ale myli się ten kto nie docenia  Gór Wałbrzyskich.

Tu naprawdę jest gdzie i co jechać.

Trasa wałbrzyskiego Bike Maratonu lawiruje między Wałbrzychem (start i meta usytuowane tuż obok Aqua Zdroju), Boguszowem – Gorce (ta miejscowość również napisała swój własny rozdział w historii Bike Maratonu), Lubominem i Jabłowem. Trasa zahacza również delikatnie o obrzeża Szczawna – Zdroju. Zawodnicy będą mieli okazję do podziwiania rozległych panoram z widokowych leśnych dróg pnących się w najwyższe partie gór, do stromych zjazdów w gąszczu sudeckiej buczyny i wśród strzelistych świerków. Potem przejadą niejedną górską doliną aby znów solidnie napracować się na kolejnym podjeździe.

W Wałbrzychu będzie po prostu wszystko i nie bez powodu ten właśnie maraton jest jednym z najbardziej lubianych wyścigów cyklu.

Znów rozegrane zostaną też otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w maratonie MTB, a najmłodsi pościgają się w kolejnej edycji Sonko Bike Maratonu.

Biuro zawodów, jak zwykle, będzie działało już w piątek w godzinach 16:00 – 21:00 (ul. Ratuszowa, kompleks sportowy Aqua Zdrój w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień.

Warto w Wałbrzychu zostać dzień dłużej – w niedzielę kolejna edycja cyklu biegów górskich

Runner’s World Super Bieg – II Półmaraton Górski Wałbrzych i Dziesiątka Staropolanki.