Wielki powrót Bike Maratonu do Kielc.

Bike Maraton Kielce Bike – Expo.
27 września 2017

Wielki powrót Bike Maratonu do Kielc będzie miał oczywiście miejsce podczas tegorocznych targów Bike – Expo. Swego czasu to właśnie tam kończył się jeden z sezonów największego w Polsce cyklu maratonów MTB, a finałowy maraton startował w jednej z targowych hal, co było wydarzeniem bez precedensu. Dziś maratony rokrocznie towarzyszą kieleckim targom, a w tym roku nadeszła wreszcie kolej na Bike Maraton, który tę tradycję zapoczątkował. Najbliższy BM to mocny kandydat na imprezę sezonu, choć konkurencja w tej kategorii jest silna, a i sam BM generuje w niej wielu konkurentów.

Bike Maraton -Kielce 2011

Sama obecność na Kielce Bike – Expo nie wystarczy – w związku z tym organizatorzy wspólnie przygotowali kilka niespodzianek i atrakcji, które mają podkreślić wyjątkowość tej edycji. Poza klasyfikacjami i dystansami, do których Bike Maraton zdążył nas już przyzwyczaić, poza wyścigami dla dzieci, poza kategoriami indywidualnymi i drużynowymi, będziemy mieli w Kielcach ponownie kolejną odsłonę Pucharu Polski XCM.

  • Totalną nowością i szansą na wspólną zabawę i sportową integrację kolarskiej branży jest natomiast Kielce Bike – Expo Challenge – swoiste branżowe Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, w których startować mogą reprezentanci licznych przecież w Kielcach wystawców.
  • Ukłon w stronę lokalnej kolarskiej społeczności to wspólna klasyfikacja z cyklem MTB Cross Marathon.
  • Dodatkowo odbędzie się wyścig w klasyfikacji E-bike – rowerów elektrycznych.

Bike Maraton -Kielce 2011

Jeśli chodzi o emocje pozasportowe, choć ściśle ze sportem związane, to Bike Maraton zaprasza również na premierę filmu “Nino Schurter – Prawdziwy góral w pogoni za chwałą”. Projekcja odbędzie się w targowej hali “Omega”. Tam również odbywać się będą dekoracje.

Zmiana jest jeszcze jedna – nietypowa dla BM godzina startu. Zawody rozpoczną się o godz. 13:00, w sobotę 23 września.

Jak zwykle będziemy mieli  też trzy dystanse – tym razem o długości 29, 49 i 68 km.

Wyjątkowych edycji w tym sezonie Bike Maraton miał przynajmniej kilka – jeleniogórski maraton UCI z Jolandą Neff na 1. miejscu, kolejny maraton UCI w Szklarskiej Porębie, Mistrzostwa Polski XCM w Wałbrzychu i złota dla Batka i Ziółkowskiej. Były edycje górskie, trudne, wymagające i wyczerpujące. Były bardziej płaskie, dające trochę oddechu od walki w górach.  Czas zatem na kolejną, tym bardziej że do końca sezonu już naprawdę blisko, a następna, również wyjątkowa edycja w Świeradowie już 7 października. Nie możemy przecież zapomnieć, że tysiące uczestników BM walczy o miejsca w klasyfikacji generalnej, a izerski finał cyklu to zawsze wielkie wydarzenie.

Największe targi i największy maraton – takie połączenie wydaje się więc oczywiste i zdaje się gwarantować sukces. Jeśli, zapewne słusznie, założymy że nikogo z branży rowerowej i kolarskiej nie może w najbliższych dniach w Kielcach zabraknąć, to zapowiada się kapitalna, nie tylko sportowa, impreza.

Bike Maraton -Kielce 2011