Kierunek Miękinia. 14 kwietnia zaczynamy Bike Maraton!

Limit edition w Miękini!
20 marca 2018
CryoSpace partnerem Bike Maratonu!
11 kwietnia 2018

Każdego roku wszystko zaczyna się niby tak samo, ale przecież  zawsze jest jednak trochę inaczej. Nowy sezon to zawsze nowe wyzwania, nowe cele i nowa jakość. Niby wszystko wiadomo, a jednak lista tego co niepewne wciąż istnieje i ma się dobrze.

Jak będzie? Jak zacznie się tegoroczny sezon? Jak wypadnie inauguracja? Jak będzie potem?

Na szczęście większość tych odpowiedzi jest w zasięgu ręki i w miarę upływu czasu poznamy je wszystkie. Część – już na pewno w najbliższą sobotę. 14 kwietnia w Miękini startuje Bike Maraton.

W tym roku wracamy do tradycji kolarskich weekendów w gminie Miękinia, bo dzień po Bike Maratonie odbędzie się Szosowy Klasyk, który jest drugim wyścigiem tegorocznego cyklu Via Dolny Śląsk.
Szykuje się więc prawdziwe kolarskie święto i mocny początek sezonu oraz świetna okazja do startów dzień po dniu dla kolarskich terminatorów.

Na inaugrację Bike Maratonu w Miękini zapowiada się też fantastyczna pogoda, co z pewnością zrekompensuje błotne ścigi z lat poprzednich. Dystans MINI wynosi w tym roku 28 km, MEGA 51 km, a GIGA 74 km. W sobotę poznamy więc pierwszych zwycięzców wszystkich trzech dystansów i dekorować będziemy najlepsze zawodniczki i zawodników w kategoriach wiekowych oraz teamy w klasyfikacjach drużynowych. Na dystansie GIGA najlepsi polscy kolarze ścigać się będą w kategorii PRO i walczyć będą o nagrody finansowe.

Bike Maraton to impreza dla wszystkich, każdy może tu wystartować, wybierając dystans odpowiedni dla siebie. Trasy takie jak w Miękini, zwłaszcza w wersji MINI, to wymarzona okazja aby spróbować wyścigu MTB albo po prostu zabrać rodzinę na kolarską wycieczkę w sportowym wydaniu.

Jak zwykle w Miękini, można spodziewać się jednej z największych imprez sezonu, wielu zawodników, wielu kibiców, wielu atrakcji i wielkiego wydarzenia, które oferuje wiele, nie tylko sportowych, atrakcji. Będzie duża strefa EXPO, atrakcje dla dzieci, będzie co zjeść i czego się napić. W tym roku startuje również Sonko Kids Bike Maraton – wyścigi dla dzieci będą miały wyższą rangę, ciekawszą oprawę oraz klasyfikację generalną.

Biuro zawodów w Miękini ruszy już dzień przed zawodami i pracować będzie od godziny 16:00 do 21:00. Warto numery startowe odebrać już w piątek, a  ewentualny przyjazd w sobotę zaplanować odpowiednio wcześnie. Jak zwykle władze gminy zadbały o dużą liczbę bezpłatnych parkingów, dojazd we wszystkie najważniejsze miejsca będzie odpowiednio oznakowany i zabezpieczony. W dniu zawodów organizatorzy w biurze czekają już od godz. 8:00. Tradycyjnie, bazą zawodów będzie stadion przy ul. Sportowej w Miękini.

Start w sobotę 14 kwietnia o godz. 11:00.