Kalendarz Bike Maraton 2018

Zagłosuj na UCI Bike Maraton – Jelenia Góra !
1 grudnia 2017
Bike Maraton XC Nordic Camp trwa…
9 stycznia 2018

Już jest! W sam raz pod choinkę. Wyczekiwany i upragniony – kalendarz cyklu Bike Maraton 2018. Mijający sezon jest już tylko kolejnym miłym wspomnieniem, a nowy rok, nowe plany i nowe wyzwania zbliżają się nieubłaganie i są naprawdę tuż tuż. Nowy sezon Bike Maratonu to jedenaście wyścigów i sporo niespodzianek, a w prezentowanej talii mamy przynajmniej jednego asa.

Idea cyklu wciąż jest aktualna – Bike Maraton jest imprezą dla wszystkich!, a grono potencjalnie zainteresowanych i odpowiadających na tę ofertę wciąż się powiększa.

Ma być przyjemnie, krótko i łatwo? Proszę bardzo –  na wszystkich edycjach proponujemy nieco ponad 20 km dystansu MINI dostępnego dosłownie dla wszystkich.

Chcecie ścigać się w górach? OK, przyjeżdżajcie do Szklarskiej Poręby i w parę innych miejsc.

Ma być  płasko? Będzie na początku sezonu – Miękinia lub w upałach – Obiszów, ale bez przesady – podjazdy i zjazdy będą zawsze.

Ma być długo, ostro i wyczerpująco? Nie ma sprawy – Bike Maraton w wersji GIGA to już kawał porządnego ścigania dla elity MTB. Dodajmy jeszcze dystans MEGA i mamy komplet.

Rangę cyklu wciąż podnoszą cyklicznie goszczące na trasach Bike Maratonu Mistrzostwa Polski i kolejne zawody w kalendarzu UCI, rosnąca ilość zawodników zagranicznych i spektakularne rekordy frekwencji.

Jak będzie w nadchodzącym roku?

Na początek, tradycyjnie, rekordowa Miękinia, która otworzy sezon. Zaczynamy więc 14 kwietnia. Po niespełna miesiącu skok w góry – 12 maja czeka Polanica – Zdrój. Nie tracimy tempa i 26 maja czas na sprawdzone trasy w Zdzieszowicach. Teraz pora na jedną z większych niespodzianek najbliższego sezonu – 9 czerwca maraton w Świeradowie – Zdroju. Najwyższy czas aby przypomnieć sobie, że w Górach Izerskich też jest czasem ciepło, zielono i słonecznie. 7 lipca pierwsze w 2018 r. spotkanie z UCI i niespodzianka naprawdę sporego kalibru – Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie z dystansem 100 km na dystansie GIGA i nie tylko… Bielawa zaprasza 21 lipca, Obiszów 5 sierpnia, a Wisła 18 sierpnia, czyli w zupełnie innym terminie niż ten, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Wrzesień przywitamy w Wałbrzychu (8.09), a pożegnamy w Jeleniej Górze (23.09) – maratonem UCI Marathon Series i Mistrzostwami Polski XCM.

Finał! Mała sensacja, duże zaskoczenie,  spora niespodzianka, zupełna nowość – wciąż można licytować się na opis tego wydarzenia. Zakończenie Bike Maratonu 2018 odbędzie się  13 października w Sobótce.

Nuda? Stagnacja? Rutyna? Znów nie tym razem. Błyskawiczny maraton po datach i miejscowościach zrobiony. Czas na dopasowywanie własnych kalendarzy, wrażenia, plany i stawianie sportowych celów.

Bike Maraton idzie do przodu, a kolejna porcja zmian , lub, jak kto woli, mała rewolucja pokazują, że cykl nie zamyka się na nowe wyzwania i pomysły i że odważnie wkracza w osiemnasty sezon swojego istnienia.