Jedziemy do Wisły. Bike Maraton 2019

Wisła zabieg krioterapii w kriosaunie CryoSpace (do -195*C)
9 czerwca 2019
Uwaga roboty drogowe. Wisła Bike Maraton 2019
14 czerwca 2019

Edycja w Wiśle po prostu musi być! Przyzwyczailiśmy się już do tego, że te zawody w kalendarzu Bike Maratonu są od lat, ale w tym roku wracają w czerwcu – u progu wakacji. W tym roku Bike Maraton w Wiśle zaprasza w sobotę 15 czerwca. Rok temu to przecież tu odbywały się Mistrzostwa Polski  XCM, a złoto z Wisły wywieźli Dariusz Batek i Karolina Sowa. To już piąta edycja Bike Maratonu w tym roku – po Miękini, Zdzieszowicach, Polanicy – Zdroju i Jeleniej Górze nadszedł wreszcie czas na maraton w Wiśle.

Jak zwykle – nie zabraknie na beskidzkiej trasie stałych punktów programu – będzie oczywiście otwierający wyścig podjazd na Trzy Kopce, będą krótkie odwiedziny Brennej i parę innych miejsc znanych z tej lokalizacji. Koronny dystans GIGA (62 km) sięgnie w tym roku ponad 2800 m przewyższenia, a oprócz podjazdu na Trzy Kopce, szybkiego zjazdu do Brennej i wspinaczki na Smerekowiec, na drugiej rundzie zaoferuje jeszcze podjazd na Kotarz i raz jeszcze na Trzy Kopce. Dla przeciwwagi – najkrótszy dystans ma tylko 12 km (FUN), na nim czeka łagodny długi podjazd i zjazd do mety. Szutry, szerokie leśne drogi, trochę asfaltu. Gdzieś między FUN-em a GIGA jest jeszcze CLASSIC i MEGA jako dowód na to, że na Bike Maratonie naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Będzie też na beskidzkiej trasie kilka nowych miejsc i nowych rozwiązań, a jeśli już o nich mowa, to przypomnijmy, że w tym roku na Bike Maratonie mamy cztery dystanse i oddzielne starty.

W Wiśle startujemy w następującej kolejności:

  • GIGA (62 km) – start o 10:45
  • MEGA (41 km) i CLASSIC (27 km) – start o 11:00
  • FUN (12 km) – start o 11:15

Dzień po Bike Maratonie, w Wiśle rządzić bedą górscy biegacze. Kolejna edycja cyklu Runner’s World Super Bieg to oczywiście V Półmaraton Wiślański i V Wiślańska Dziesiątka.