Bike Maraton Sobótka. Czas poznać trasę na finał!

WIELKI FINAŁ WIELKA LOTERIA! Bike Maraton Sobótka.
4 października 2018
Bike Maraton Sobótka. Finał Sonko Kids Bike Maraton!
10 października 2018

6 października będzie najlepsza ku temu okazja, bo Bike Maraton oraz Mitutoyo AZS Wratislavia zapraszają na objazd finałowej trasy. Zbiórka w sobotę, 6.10.2018 o godz. 11:00 pod hotelem Sobotel w Sobótce. W asyście przewodników będzie można przejechać trasę dystansu MEGA i MINI. Przypomnijmy: wielki finał Bike Maratonu 2018 odbędzie się w Sobótce 13 października!

Wśród zapowiadanych na 2018 rok zmian, Bike Maratonu w Sobótce nie było. To miała być niespodzianka i mała sensacja, bo zdążyliśmy się już przyzwyczaić do październikowych finałów w Świeradowie – Zdroju. Świeradów oczywiście w kalendarzu został, ale finał postanowiono zrobić właśnie u stóp Ślęży. Nowe miejsce, nowa trasa, i od razu prestiżowe wyróżnienie, bo właśnie tu zakończymy sezon. To będzie naprawdę mocne uderzenie i mocny debiut.

Profil wyścigu mówi wprost – będzie co jechać.

A jak to wszystko wygląda z bliska? Jak wygląda na mapie? Dystans GIGA będzie miał dwie rundy, 76 km i przewyższenie 2200 m. Najpierw lekko w górę przez przeł. pod Wieżycą, potem na drugą stronę masywu i w kierunku przeł. Tąpadła, oddzielającą Ślężę od Raduni. Potem wokół Raduni, przez Dębowy Grzbiet i nad Sulistrowicami powrót na przełęcz. Znów wjazd w masyw Ślęży i coraz bliżej do mety. To będzie naprawdę kawał wyścigu i chociaż to koniec cyklu i koniec sezonu, nikt nie odpuszcza, a kręcenie po prastarych ślężańskich borach powinno być naprawdę dużą atrakcją. Profil wyścigu mówi wprost – będzie co jechać. Zapowiada się klasyczna jazda „góra – dół”, wyścig interwałowy, wymagający i trzymający napięcie do samego końca.

Na dystansie MEGA będziemy mieli 52 km z przewyższeniem 1460 m. Tu profil też robi się nieco bardziej litościwy dopiero tuż przed metą.

Najkrótszy dystans, MINI, oferuje nam tym razem 29 km i przewyższenie 750 m, więc przyzwoity standard został zachowany. Na tym dystansie czekają w zasadzie dwa konkretne długie podjazdy – zaraz na początku i od ósmego kilometra. Na półmetku czeka trochę odpoczynku, a potem jeszcze jedna ścianka, co podpowiada, że nagrodą będzie długi zjazd. Jeszcze parę „hopek” i meta.

Jeśli chodzi o program finałowej edycji Bike Maratonu, to wszystko zacznie się, jak zawsze, o 11:00. Miasteczko wyścigu rozgości się w okolicy Centrum Konferencyjno – Hotelowego „Sobotel” i parkingu pod Wieżycą, a dojazd będzie oczywiście odpowiednio oznaczony. Przed nami również kolejna, ostatnia już, edycja Sonko Kids Bike Maratonu, a w niedzielę w Sobótce odbędzie też finał i ostatnia edycja szosowego cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Runda Spadających Liści tę rywalizację zakończy.

Po dekoracjach zwycięzców finałowej edycji BM czeka nas krótka przerwa i powrót do dekoracji w klasyfikacji generalnej – ta gala rozpocznie się ok. godz. 20:00. Potem – finał charytatywnej akcji „Jedziemy z pomocą” i loterii fantowej. Tym razem do wylosowania czekają specjalne nagrody, a w tym topowe rowery marki Scott.