Bike Maraton Zdzieszowice. Mamy coś dla Mamy!

Górski szlak wytyczony. Polanica – Zdrój
15 maja 2018
Bike Maraton Zdzieszowice. Loteria Jedziemy z Pomocą!
24 maja 2018

Jeszcze nie ucichły echa fantastycznej edycji nr 2, która odbywała się w Polanicy - Zdroju, a już najwyższy czas na kolejną kultową pozycję w karcie

dań Bike Maratonu. W najbliższą sobotę ścigamy się w Zdzieszowicach. Ta trasa i ta miejscowość nieodmiennie kojarzą się z wiosennym początkiem sezonu i wciąż mogą dać kolarzom sporo – i jeżeli chodzi o trudności na najdłuższym dystansie, i jeżeli chodzi o dostępność rywalizacji na dystansie MINI, i jeżeli chodzi o kameralną i unikalną atmosferę. Zdzieszowice przeciętnemu zjadaczowi kolarskiego chleba dadzą przedsmak gór, piękne widoki, przestrzeń, dużo zieleni i trasę pofalowaną jak należy. To jeszcze jedno z idealnych miejsc na początek przygody z Bike Maratonem, a jeżeli ktoś z czołówki zaplanuje sobie zdobycie kolejnych punktów do “generalki”, niech też do Zdzieszowic przyjedzie.

Jeśli spojrzymy na profile tras i zaplanowane dystanse, widać wyraźnie, że MINI (25 km, przewyższenie 500 m) znów będzie odpowiednie nawet dla początkujących, a długi podjazd pod Górę św. Anny pozwoli najlepszym i najszybszym uciec do przodu i rozładuje ewentualne korki, pozwalając potem na bezpieczną i spokojną jazdę.

Na trasie MEGA mamy tym razem 57 km i prawie 1000 m przewyższenia. W środkowej części dystansu znajdzie się trochę miejsca na odpoczynek. Na dystansie GIGA kolekcjonerzy kilometrów powinni być usatysfakcjonowani – mamy prawie 90 km do przejechania i prawie 1500 m przewyższenia.

Na zdzieszowickiej trasie będzie wszystko to, co kojarzy się właśnie z tym Bike Maratonem – Góra św. Anny, położony poniżej słynny amfiteatr, Park Geologiczny, Rezerwat Lesisko itd. Będą polne drogi, trochę asfaltu, malownicze single i sporo zielonego lasu. Trasa ociera się też o kilka miejscowości – m. in. Oleszkę, Jasionę, Żyrową, Ligotę – i to chyba najbardziej krajoznawczy pod tym względem maraton w sezonie.

Hutnicza orkiestra dęta jest już gotowa!

Będzie też w Zdzieszowicach niespodzianka dla wszystkich Mam, które zdecydują się na start , bo przecież 26 maja świętujemy Dzień Matki. I z tej okazji Każda Mama otrzyma od nas drobny upominek.

Odbędzie się również kolejna edycja Sonko Kids Bike Maratonu, a niezmiennym elementem sportowego miasteczka Bike Maratonu, które ponownie stanie w zdzieszowickim Parku Zabaw i Wypoczynku,  będzie strefa expo.

Trzecia edycja Bike Maratonu 2018 tuż tuż.