Bike Maraton Wisła. Perła Beskidu godna Mistrzostw Polski.

Bike Maraton Obiszów. Koncertowo.
8 sierpnia 2018
Zbiórka mokrej karmy dla psów. Bike Maraton Wałbrzych.
3 września 2018

O tytuły mistrzowskie będą na niej rywalizować zawodniczki i zawodnicy elity oraz kategorii U 23.

Ósma edycja Bike Maratonu 2018 już 18 sierpnia w Wiśle, a główną atrakcją tego wyścigu będą Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Trasa godna tej rangi (dystans GIGA) liczy sobie 69 km, a przewyższenia sięgają aż 3000 m. O tytuły mistrzowskie będą na niej rywalizować zawodniczki i zawodnicy elity oraz kategorii U 23. Rok temu podczas Mistrzostw Polski XCM w Wałbrzychu (również w ramach Bike Maratonu) najlepsi okazali się Dariusz Batek i Michalina Ziółkowska. W tym roku znów obsada i konkurencja (zwłaszcza w rywalizacji mężczyzn) będzie silna, a szanse rozdzielone po równo przynajmniej między kilku pretendentów do złota. Na pewno na własnym terenie team JBG 2 będzie bardzo groźny i chętnie zgarnie kilka trofeów. Czy rywale na to pozwolą? Przekonamy się już niebawem. Na pewno walka o medale MP podnosi rangę tego Bike Maratonu i przyciągnie sporo widzów i zawodników.

Jeśli chodzi o sam przebieg trasy wiślańskiego Bike Maratonu, to po ostatnich szlifach i niewielkich korektach wciąż różni się znacznie od tego, co było w ostatnich latach w Wiśle . W tym roku uciekniemy nieco dalej w Beskidy – w stronę Klimczoka i Szyndzielni i zjedziemy aż do Bielska – Białej. Poza tym zaliczymy stałe, żelazne punkty – będzie przejazd przez Brenną, będzie Błatnia, będą Trzy Kopce. Ale oprócz tego będzie dużo nowości i niespodzianek. Nowe oblicze Bike Maratonu w Wiśle już w sobotę!

Juniorzy powalczą o medale na dystansie MEGA (ok. 42 km, przewyższenie ponad 1600 m). Oczywiście oprócz tych kategorii, w których toczyć się będzie walka o mistrzowskie laury, w Wiśle wystartuje również tłum kolarzy – amatorów, dla których nowa trasa powinna być kolejną zachętą do jazdy, oczywiście oprócz tego, co ich zwykle na Bike Maraton przyciąga: świetnej zabawy i atmosfery, dobrej i profesjonalnej organizacji, prestiżu i wyrobionej już marki “BM”. Nie możemy też zapomnieć o dystansie MINI, a ten w Beskidzie Śląskim będzie miał 23 km z sumą podjazdów 840 m. Ten dystans wybiera zwykle największa liczba uczestników Bike Maratonu.

Będzie też oczywiście kolejna edycja Sonko Kids Bike Maratonu – kolarskich wyścigów dla dzieci.

Wszystko zacznie się na pl. Hoffa w Wiśle w sobotę, 18 sierpnia o godz. 11:00, ale biuro zawodów działać już będzie tradycyjnie od piątku. Szykuje się spora strefa expo, która towarzyszy wszystkim kolejnym edycjom Bike Maratonu, a dodatkową atrakcją edycji w Wiśle będzie strefa regeneracji CryoSpace z kriokomorą. Będą, jak zwykle, tłumy kibiców oraz tłumy zawodniczek i zawodników z całej Polski, ale również z innych krajów. Start i meta w centrum Wisły to już tradycja, a Bike Marato  jest z pewnością jedną z największych imprez i atrakcji wiślańskiego lata. Bike Maraton 2018 wkracza też już przy okazji w decydującą fazę, a do końca cyklu pozostaną nam już tylko trzy edycje – w Wałbrzychu, w Jeleniej Górze (UCI Marathon Series) i w Sobótce (finał).

W Wiśle będziemy też mieli sportowy weekend – dzień po Bike Maratonie odbędzie się kolejny górski Półmaraton Wiślański, bieg zaliczany do cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg.