Bike Maraton finiszuje w Górach Izerskich. Finał i gala w Świeradowie – Zdroju.

Bike Maraton Kielce Bike – Expo.
27 września 2017
1300 bidonów na Finał Bike Maraton Świeradów- Zdrój !
5 października 2017

To już w najbliższą sobotę. 7 października, tradycyjnie w Świeradowie – Zdroju, odbędzie się ostatnia edycja cyklu Bike Maraton 2017. Zatem czas na wielki finał!

Świeradów jest jednym z miejsc, do których Bike Maraton przyjeżdża od samego początku i trudno sobie wyobrazić Bike Maraton bez Świeradowa. Dziś pewnie już tylko nieliczni pamiętają, że kiedyś była to jedna z edycji rozgrywanych w środku lata, ze startem poniżej pijalni wód mineralnych i dekoracją w uzdrowiskowym parku. To w takiej scenerii odbywały się tu swego czasu np. Mistrzostwa Polski XCM. Bike Maraton przestał się w parku mieścić, potem przeniósł się na jedną z głównych ulic poniżej, aż w końcu znalazł kolejne świetne miejsce – dolną stację kolei na Stóg izerski SKI&SUN. Miejsca jest tu wystarczająco dużo, w góry bliżej, a słynne już izerskie single tracki są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Finały w Świeradowie to oczywiście już również tradycja – najpierw na scenie przy SKI&SUN kończymy ostatnią edycję BM 2017 i nagradzamy zwycięzców, a wieczorem przenosimy się do hali sportowej Interferie Sport Hotelu Malachit na uroczystą galę i dekorację zwycięzców w klasyfikacji generalnej.

Zanim jednak dojdzie do finału, trzeba stanąć na starcie finałowej edycji. Raz jeszcze zmierzyć się z tym co czeka na trasie, raz jeszcze na nowo odkryć kolarskie ścieżki w Górach Izerskich. Część miejsc na trasie jest doskonale znana i wyczekiwana, bo nie może ich po prostu zabraknąć. Co roku jednak czeka coś nowego, bo wiadomo że maraton w Świeradowie nie może się ograniczyć tylko do słynnych izerskich szutrów i stromych asfaltowych podjazdów.

Październikowa rzeczywistość również nie jest bez znaczenia. Czasem fundowała zawodnikom piękną kolorową i ciepłą jesień, a czasem pierwsze przymrozki i deszcz ze śniegiem. Jak będzie w tym roku?

7 października czekają, jak zwykle, trzy dystanse: MINI (28 km, przewyższenie 830 m), MEGA (48 km, 1310 m) i GIGA (69 km, 1900 m). Liczby, profile tras i mapa pokazują jednoznacznie – chociaż finał blisko, łatwo nie będzie. Rzut oka na mapę sugeruje też jeszcze jedno: wyścig wiedzie przez najciekawsze i najpiękniejsze partie Gór Izerskich, objeżdża praktycznie cały Grzbiet Wysoki, zahacza o Szklarską Porębę, po drodze mijamy Rozdroże pod Cichą Równią, obrzeża Kopalni “Stanisław”, Wysoki Kamień, Rozdroże Izerskie…Widoki, krajobrazy, nawierzchnia – to wszystko będzie się zmieniało jak w kalejdoskopie.

Dodatkowo, w ramach Bike Maratonu, rozegrany zostanie Ogólnopolski Wyścig MTB Leśników. Tradycyjnie odbędą się również wyścigi dla dzieci w ramach Dziecięcego Bike Maratonu. Zakończy się również charytatywna akcja “Jedziemy z pomocą”, a nagrody w tej fantowej loterii przygotowano naprawdę specjalne i wyjątkowe…

Start i meta: dolna stacja kolei SKI&SUN Świeradów – Zdrój, 7 października, sobota.

Biuro zawodów czynne już w piątek od godziny 16:00 do 20:00. W sobotę od 8:00.

Otwarcie sektorów startowych – 10:30. Start – 11:00. Czas na finał!