Bike Maraton Obiszów. Koncertowo.

Bike Maraton Obiszów. Baba Jaga czeka.
1 sierpnia 2018
Bike Maraton Wisła. Perła Beskidu godna Mistrzostw Polski.
16 sierpnia 2018

Impreza inna niż wszystkie. Tak można w skrócie powiedzieć o tym co działo się w Obiszowie.

Bike Maraton gościł w gminie Grębocice już trzeci raz i wydaje się, że każdy kolejny jest po prostu  bardziej „mega” i bardziej „giga”. Słowo „mini” w Obiszowie dotyczy tylko najkrótszego dystansu. Poza tym w Obiszowie nic nie jest „mini”.

Wielkie sportowe święto. Do legendy przeszły już słynne kiszone ogórki Pani Krysi serwowane przez gospodarzy i gospodynie w Obiszowie, żurek, chleb ze smalcem, domowe ciasta itp. przysmaki. Była też Strefa Dziecka, był Sonko Kids Bike Maraton, była strefa expo, była loteria fantowa. Najbardziej wakacyjna i chyba najbardziej radosna edycja Bike Maratonu za nami. Bez gór, bez wielkich przewyższeń, bez karkołomnych zjazdów – na to jeszcze przyjdzie  w tym sezonie czas.

W Obiszowie zawsze było i jest sporo luzu, radości i dobrej zabawy. Również muzycznej, bo i tym razem było głośno – rockowo za sprawą The Mohers i hiphopowo za sprawą Egona. Pogoda – wakacyjna aż nadto ;-). Prawie 1000 uczestników, tłumy dzieciaków ścigających się w Sonko Kids Bike Maratonie, dużo kibiców i wszystko dopięte na ostatni guzik. Po prostu Bike Maraton w Obiszowie.

Sam wyścig również jest w Obiszowie specyficzny – wszystkie dystanse poprowadzone są na rundach – MINI na jednej, MEGA na dwóch, GIGA na trzech. Na najdłuższym dystansie uzbierało się prawie 90 km z przewyższeniem prawie 1500 m, więc koleżeńskiej wycieczki i rowerowego spaceru raczej nie było. Wyścig główny znów dla UCI MTB Team JGB2 Cryospace: pierwszy Karol Rożek, drugi Wojciech Halejak. Do walki o podium był w stanie się wtrącić tylko Bartosz Janowski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który był trzeci. Dawno nie było tak specyficznej sytuacji wśród Pań – kalendarz startów przed sierpniowymi Mistrzostwami Polski XCM w Wiśle (w ramach Bike Maratonu) jest widocznie tak zróżnicowany i napięty, że Obiszów wybrała tylko Magdalena Wojtyła (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), która była jedyną kobietą ścigającą się na GIGA.

Tomasz Pierwocha (RMF FM Heg) wygrywa MEGA, drugi jest Tomasz Dygacz (Odkrywcy Taurus), a trzeci Mikołaj Jurkowlaniec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Jeśli chodzi o Panie, to znów najlepsza okazała się Zuzanna Krzystała – Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service) , druga była Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński – bikes Remmers TP – link Team), trzecia Alina Serafin (THP Team).

Na dystansie MINI najszybszy był  Mateusz Owczynników (Quest Team). Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Reiter (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), a na trzecim Michał Decewicz (Romet Xtrabike Factory Team). Panie: 1. Tatiana Gromada (Grupa Kolarska Gliwice), 2. Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów), 3. Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów).

Partnerami Organizacyjnymi Kolarskiego Weekendu w gminie Grębocice i Bike Maratonu w Obiszowie byli Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Fundacja KGHM.

 

Bike Maraton wakacje zakończy w Wiśle – 18 sierpnia zapraszamy na Mistrzostwa Polski XCM.