ABY POMÓC DAMIANOWI ! Obiszów 2019

KOLARSKI WEEKEND – OBISZÓW 2019.
24 lipca 2019
OBISZÓW 2019.
6 sierpnia 2019

Jedna chwila, wypadek i życie Damiana zmieniło się nieodwracalnie. Damian obudził się w szpitalu, gdzie nastąpiło zderzenie z nową rzeczywistością. Damian mieszkaniec Rzeczycy (gmina Grębocice) ma jedno pragnienie – zyskać jak najwięcej samodzielności. Szansę na taką wolność stanowi rehabilitacyjny rower trójkołowy, który pomoże mu walczyć o utraconą sprawność.

– Jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim. Mam całkowicie porażone kończyny dolne oraz mięśnie brzucha (bardzo duża spastyczność). Handbike, trójkołowy rower napędzany siłą rąk, to sprzęt, który pozwoli mi na swobodne poruszanie się i pokonywanie znacznych odległości, których nie jestem w stanie przejechać na zwykłym wózku – mówi Damian Żądło. Rowerem mam przyjemność jeździć od blisko 4 miesięcy został mi on wypożyczony od Klubu Velo activ z Krakowa, nieodpłatnie na około rok czasu w zamian mam trenować i startować na (maratonach) jestem po pierwszym maratonie w Krakowie gdzie ukończyłem go 19/34, końcem lipca odbędą się Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych w których wezmę udział.

Na takim rowerze istnieje możliwość zamontowania wózka inwalidzkiego, co sprawi, że sprzęt ten będzie doskonałym środkiem transportu, który przyczyni się do usamodzielnienia i uniezależni Damiana od osób trzecich.

– Sprzęt jest indywidualnie dopasowany do danego schorzenia, co sprawia, że cena tego sprzętu jest bardzo wysoka i nie jestem w stanie zakupić go z własnych środków. Z tego powodu szukam wsparcia u ludzi dobrej woli. Będę wdzięczny za wszelkie wsparcie – mówi chłopak.

Aby pomóc Damianowi można wejść na stronę https://www.siepomaga.pl , wpisać jego imię i nazwisko (Damian Żądło) i dokonać wpłaty.

Podczas Bike Maraton Obiszów 2019- będzie można również wspomóc Damiana.

Dla Damiana i dla Was wystąpi charytatywnie EGON !